Оновлене ПЗ для МСУ

Уже более 40 лет занимаясь разработкой, производством, внедрением и сопровождением систем автоматизации технологических процессов и управления предприятием, одним из наиболее востребованных наших проектов остается МСУ асфальтосмесительных установок. На протяжении 20 лет мы продолжаем усовершенствовать нашу систему, учитывая замечания и пожелания наших клиентов, внедряя современные передовые технологии и создавая запас надежности ее работы на будущее.

 • для асфальтозмішувальних установок ДС-168 та КДМ-201 додано можливість роботи з двома додатковими ємностями МП (всього 3 ємності);
 1. додано вікно бітумного господарства для контролю обсягу бітуму та його витрати в ємності нагрівача бітуму та цистернах, з урахуванням встановлення датчиків тиску та термоперетворювача опору на кожну ємність та виведення даних на монітор МСУ.
 2. доопрацьовано можливість збільшення ділянки подачі. На технологічний екран можна виводити від 4 до 6 живильників;
 3. доопрацьовано можливість виведення струмових навантажень димососа та змішувача на монітор;
 4. додано алгоритм роботи із системою дозування кам’яних матеріалів на 5 фракцій у МСУ КДМ-201;
 5. перероблено таблицю авторегуляторів МЭО, збільшено число дискрет з 5 до 10;
 6. додано індикацію температури датчика ІФКТ із занесенням показань до статистики;
 7. змінено діапазон швидкості обертання сушильного барабана від 60% до 120% від номінальної.

Програмну логіку роботи МСУ також доопрацьовано новими важливими алгоритмами:

 1. впроваджено цифрову фільтрацію каналів вимірювання ваги. Тепер зміна ваги йде плавно, гаситься вплив вібрації без зниження точності дозування.
 2. додано алгоритм роздільного управління краном палива та заслінкою первинного повітря по режимній карті, з десятьма точками характеристики положення заслінок. На установках, що працюють на природному газі це дозволить покращити якість газоповітряної суміші та знизити вміст СО2 у газах, що відходять;
 3. допрацьовано можливість підключення частотного перетворювача для насоса бітуму, що збільшує точність дозування бітуму до 0,1 кг.
 4. збільшено тривалість контролю аварії відкриття затвора зливу бітуму до 5 сек на установках без примусового зливу насосом. Це необхідно для плавного відкриття затвора «Баттерфляй» в трубі зливу бітуму в змішувач при встановленні на пневморозподільник пневмодросселя з глушником RSW-1/4, який виключає “розбризкування” бітуму, що зливається, а також забезпечує його рівномірне надходження в змішувач. Таке технічне рішення позитивно впливає якість виготовлення асфальту і зменшує необхідний час перемішування.
 5. також доопрацьовано управління нагріванням труби зливу бітуму в ручному та автоматичному режимі за допомогою датчика температури. Нагрівання здійснюється з автоматичним вимкненням після досягнення температури встановленої оператором. При охолодженні труби бітуму на 10С нижче встановленої нагрівання відновлюється.
 6. доопрацьовано алгоритм роботи агрегату подачі целюлозної добавки з приймально-подавального бункера у верхній накопичувач. Тепер подача добавки, як у ручному, так і в автоматичному режимі, здійснюється відповідно до встановлюваних операторів тимчасових параметрів для живильника приймально-подавального бункера – час роботи та час паузи, а вентилятор подачі зупиняється лише через хвилину після припинення подачі. Це виключить можливість засмічення труби, що подає.
 7. додано алгоритм керування лебідкою скіпового витягу замість релейного захисту встановленого на заводі;
 8. доопрацьовано облік вивантаження замісів і тонн під час аварії затвора змішувача. Збереження ознак та ваги в змішувачі при аварії затвора змішувача. Ознаки завантаження змішувача тепер знімаються під час закриття затвора. При невідповідності замісу рецепту скіп переходить у ручний режим і видає повідомлення про бракований заміс;
 9. доопрацьовано режим перевірки замісу у мішалці на «Шлюб», на відповідність рецепту та видачу повідомлення про шлюб;
 10. додано контроль над аварією мережі живлення установки в цілому з поетапним відключенням основних механізмів, що виключає вихід з ладу вузлів і агрегатів.
 11. додано керування заслінкою прогріву фільтрів.
 12. доопрацьовано індикацію переливу бітуму та алгоритм дозування бітуму по зливу.
 13. обмеження мінімальної швидкості живильників тепер знижено до 5%.
 14. доопрацьовано можливість керування живильниками як за напругою, так і через струмовий інтерфейс у модулях ADAM-4024.
 15. для контролю статистики роботи заводу додано підтримку лазерного принтера HP LaserJet P2035 для її друку та можливість копіювання статистичних даних на USB-flash;
 16. доопрацьовано захист бази рецептів, статистики та параметрів від апаратних збоїв на Flash-диску.

Також нова версія програми дозволяє підключити до МСУ системи віддаленого моніторингу (СУМ) або адміністрування (СУА):

 1. СУМ призначена для збору та передачі інформації про роботу асфальтозмішувальної установки (однієї або декількох) на віддалений комп’ютер під керуванням ОС Windows. Детальніше…
 2. СУА дозволяє отримати повний доступ в режимі реального часу до асфальтозмішувальних установок виробництва ПАТ «Кредмаш» за умови підключення до мережі інтернет. Можливе підключення до будь-яких інтернет-ліній, включаючи мобільний GPRS-інтернет. Детальніше…

Заміна програми, налаштування її параметрів та перевірка роботи всього заводу здійснюється нашими фахівцями протягом трьох днів у процесі виконання сервісного обслуговування. Вона може встановлюватися тільки на МСУ із процесорними платами PCA-6773, PCA-6781/82. Тому на старих заводах буде потрібна і заміна процесорної плати. Заміна програми на нову версію не є обов’язковою. Але реалізовані в ній алгоритми та технічні рішення дозволять підняти навіть старі а/с установки на сучасний рівень виробництва асфальту, підвищити якість асфальту та знизити ризики виходу з ладу дорогого обладнання а/с установки.