Датчик рівня ємнісного типу ППШК

Датчик уровня емкостного типа ППШК

Датчик рівня

Датчик рівня розроблений для вимірювання кількості матеріалу в гарячих бункерах асфальтних заводів. Встановлюється серійні модифікації асфальтних заводів виробництва “Кредмаш” ДС-185, ДС-168, КДМ-201. Нові заводи КДМ-206, КДМ-208, КДМ-209 виробництва “Кредмаш” комплектуються датчиками рівня в базовій комплектації постачання заводу. Основне завдання датчиків – це візуалізація наповнення бункерів з нагрітими фракціями кам’яних матеріалів 0-5, 5-10, 10-15, 15-20, 20-40. Контролюючи рівень у бункерах оператор коригує подачу матеріалів на нагрівання і тим самим позбавляється пересипів у бункерах і виходить на “0” у бункерах наприкінці зміни – це дозволяє уникнути прогрівання зайвого матеріалу та заощадити на енергоресурсах.

Датчик рівня ємнісного типу застосовується для визначення рівня твердих (сипких) матеріалів у бункерах, судинах, контейнерах або резервуарах.

Принцип дії: чутливий елемент приладу (стрижень) і провідна стіна ємності утворюють два електроди конденсатора. Ізолятором у цьому конденсаторі є повітря та матеріал у ємності, який доводиться діелектриком між пластинами простого конденсатора. При зміні рівня продукту змінюється електроємність конденсатора. Ця зміна перетворюється електронікою датчика на безперервний вихідний сигнал.

Функції датчика: перетворення рівня контрольованого середовища на стандартні струмові сигнали з подальшою їх передачею на прилад індикації, де сигнал перетворюється на цифровий код.

Області застосування датчиків рівня:

  • харчова промисловість;
  • будівельна промисловість;
  • сільськогосподарська промисловість;
  • хімічна промисловість.

Приклад: асфальтобетонні заводи, змішувачі та установки, сховища, накопичувачі, елеватори і т.п.

Найменування параметру Значення
1 Точність первинного перетворювача ±1%
2 Напруга живлення (іскробезпечний ланцюг) = 12V ±1.5%
3 Споживаний струм (іскробезпечний ланцюг), не більше 100мА
4 Відстань лінії зв’язку дл 1000м
5 Температура навколишнього середовища -25…+60 С
6 Температура продукту -30…+250 С
7 Відносна вологість продукту, не більше 10%